FACEBOOK

Photobucket

INSTAGRAM

Photobucket

Między lasem a słoniami

Ogród zoologiczny nie musi kojarzyć się z ciasnymi klatkami, smutnymi zwierzętami i nieodpowiednimi warunkami. W Nowym Zoo w Poznaniu, drugim największym w Polsce ogrodem zoologicznym spotykamy się z ponad stuhektarowym areałem. Dzięki temu nie jest to tylko miejsce, gdzie możemy obejrzeć zwierzęta ale i wybrać się na całodniowy, rodzinny spacer. Zoo przeplatane jest terenami leśnymi wraz z przestrzeniami parkowymi. Najlepiej jest tam się wybrać przed południem - tak aby mieć cały dzień w zapasie na spokojne zwiedzanie całego obiektu. Czym tam dojedziemy? Oczywiście autem, rowerem, autobusem...ale do zoo prowadzi też kolejka wąskotorowa - "Maltanka", której trasa przebiega niezwykle malowniczą trasą wzdłuż jeziora, warto jest się nią przejechać zwłaszcza z dziećmi - jest to pierwsza i dodatkowa atrakcja turystyczna, którą możemy sobie umilić dzień (więcej informacji: http://www.mpk.poznan.pl/turystyka). Gdy już dojedziemy do zoo, możemy wybrać się na zwiedzanie na dwa sposoby - pieszo, bądź kolejką, która zatrzymuje się na pięciu stacjach, a sam obiekt można zwiedzać trzema różnymi trasami. Na samym początku możemy wejść w ogródek dla dzieci - znajduje się tam woliera z papużkami falistymi oraz nimfami, mała zagroda z kozami, drób ozdobny oraz osiołki.


Dalej zwiedzanie przechodzi do pawilonu ze zwierzętami nocnymi, wybiegu z surykatkami a następnie przez niewielki dystans mamy przerwę między wybiegami. Następnie czekają na nas oswojone gęsi - spotkać je można na alejce! Co robi w zoo wrażenie? Na pewno słoniarnia. Wybieg znajduje się mniej więcej w połowie zwiedzania i sama jego zewnętrzna część zajmuje 2, 5 ha. Oprócz tego mamy wstęp na wybieg zimowy. Z widokiem na słonie możemy zatrzymać się w lokalnym bistro na obiad (drugie znajduje się na końcu zwiedzania), to właśnie na tej wysokości ogrodu może dopaść nas "obiadowy" głód :).

Od niedawna dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu możemy podziwiać również lwy! To Kizia i Leoś, którzy zostali odebrani nieodpowiednim właścicielom i właśnie tam znalazły swój azyl. Koniecznie musimy zobaczyć również tygrysiarnię, gdzie możemy podglądać jej mieszkańca z drewnianej, piętrowej przybudówki oraz niedźwiedzie z również niedawno powstałej niedźwiedziarni.
Kosmetyczki - zobacz na Ceneo

Komentarze

  1. Świetne to zoo! Byliśmy tam podczas naszej ostatniej wizyty w Poznaniu i byłam zachwycona. Zwłaszcza zabawnymi tabliczkami. Ale także faktem, że widać, że zwierzęta są zadbane i mają sporo miejsca.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest ono niesamowitą zmianą po tym, co było w Starym Zoo, nie wiem czy miałaś okazję kiedyś zobaczyć...klatki, w których były tygrysy są wymiarów wybiegu dla gryzoni w nocnym pawilonie...

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak mieć świeże warzywa zawsze pod ręką? (Nie potrzebujesz do tego ogrodu!)

5 powodów, dla których wybieram poród w prywatnej klinice

To będzie wybór na całe życie