FACEBOOK

Photobucket

INSTAGRAM

Photobucket

Antoni? A może Amadeusz?...albo Aaron? Od dzisiaj ruszamy z wyborem imienia, bo na 70% będzie to chłopiec! Dość wcześnie, bo w końcu dzisiaj zaczęliśmy 10 tydzień, ale na obrazie USG już dało się rozpoznać płeć. Ostatecznie wiadomo będzie w 16/20 tygodniu, ale nastawiamy się już na chłopczyka. Wybór imienia nie jest łatwy. Można kierować się przy nim imieniem dziadków, kogoś ważnego, czy też ku pamięci bliskiej nam osoby. Ale motywem do nadania konkretnego imienia może być też popularność - w ostatnich latach najczęściej nadawanym imieniem dziewczynkom były Zuzia, Lena i Julia, a chłopcom Antoni oraz Szymon. Również można kierować się znaczeniem, patronem, bądź imieniem, które pojawia się w konkretnej dacie - np. w dacie porodu, co obecnie sobie odpuściliśmy. Przewidywana data mojego proponuje takie imiona jak...Alfeusz, Zacheusz i Zbysław...
Jeśli chodzi o nas, chcielibyśmy kierować się inicjałami naszych imion. Stąd, w pierwszej kolejności skupiamy się na tych, co zaczynają się na literę A i B. A więc może Antoni...a Wy czym się kierowaliście, bądź czym chcecie się kierować przy wyborze?

Komentarze

 1. Pierwsze imię mi się wyśnilo, drugie wybrała córka na cześć ukochanego nosorożca, z trzecim mieliśmy zawężony wybór, bo się zorientowaliśmy, że imiona starszych dzieci zaczynają się od tej samej litery i chcieliśmy kontynuować tę tradycję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, to może mi też w śnie pojawi się imię:) niby jeszcze dużo czasu na wymyślenie...ale on tak szybko płynie!

   Usuń
 2. Ja bym stawiała na coś oryginalnego. Pozdrawiam serdecznie ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja lubię imiona oryginalne, jednak nie brzmiące obco :) podane przez Ciebie są fajne :) Aaron też, bo jest oryginalne, jednak zapis ma w miarę prosty i da się odmieniać przez polskie przypadki normalnie, a nie np Brian :D pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie propozycję są bardzo piękne. I w mojej opinii zarówno pierwsze imię jak i drugie będą bardzo dobrą decyzją. Imiona nadawane od lat w Polsce, z tracycją, a do tego pięknie brzmiące.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak mieć świeże warzywa zawsze pod ręką? (Nie potrzebujesz do tego ogrodu!)

5 powodów, dla których wybieram poród w prywatnej klinice

To będzie wybór na całe życie