FACEBOOK

Photobucket

INSTAGRAM

Photobucket

"W oczekiwaniu na dziecko"


Skąd przyszli rodzice czerpią wiedzę na temat przebiegu ciąży, porodu i innych zagadnień związanych z rodzicielstwem? Na pierwszym miejscu zapewne stoi internet, ale oprócz tego z książek, magazynów, doświadczonych rodziców, babć...mi ostatnio wpadła w rękę "W oczekiwaniu na dziecko". Wśród kolorowych, przepełnionych zdjęciami poradników przyciągnęła mnie ilością treści, które zapowiadały że będzie to prawdziwe kompendium wiedzy dla żółtodziobej ciężarówki, czyli mnie. Jak na razie - nie zawiodłam się, chociaż jestem w trakcie czytania.
Napisany przez Heidi Murkoff poradnik, to jeden z najbardziej popularnych przewodników po ciąży. Książka zawiera chyba wszystko, co potrzebne aby zdobywać wiedzę na temat przebiegu okresu przed narodzinami dziecka. Już w pierwszych rozdziałach dowiadujemy się zarówno o pierwszych objawach ciąży, a ponadto autorka uwzględnia wpływ chorób oraz okoliczności życiowych na rozpoczynającą się ciążę. Mi się spodobał w szczególności dokładny opis przebiegu ciąży - całę 9 miesięcy rozdzielono na poszczególne, a każdy z nich zawiera opis Twojego dziecka - jak wygląda, co się aktualnie rozwija, a oprócz tego znajdziesz tam objawy charakterystyczne dla danego miesiąca oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dobrze opisane zostały rady na różne dolegliwości towarzyszące aktualnym dniom, także jeśli cokolwiek nas niepokoi - odpowiedź znajdziemy w tym poradniku. Oprócz samego przebiegu ciąży, uzyskujemy obszerne informacje na temat porodu, połogu a także powikłań oraz utraty ciąży.
Na pierwszy rzut oka i dotychczasowego czasu spędzonego przy lekturze, nie żałuję kupna. Książka wyczerpuje wszystkie tematy związane z ciążą, nie płacimy za kolorowe zdjęcia i pięknie oprawiony tekst - tylko za konkretną, fachową wiedzę. A czy Wy znacie jakieś ciekawe tytuły na ten temat?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak mieć świeże warzywa zawsze pod ręką? (Nie potrzebujesz do tego ogrodu!)

5 powodów, dla których wybieram poród w prywatnej klinice

To będzie wybór na całe życie