FACEBOOK

Photobucket

INSTAGRAM

PhotobucketMija nam już dziewiąty tydzień, a z nim przychodzą różne dolegliwości, o których chciałabym dzisiaj napisać. A właściwie o zielarskich sposobach na to, jak sobie z nimi radzę. Surowce roślinne nie są już dostępne wyłącznie w aptekach i zielarniach, jesteśmy w stanie je kupić w każdym sklepie oraz supermarkecie. Sprawia to, że możemy łatwo ulżyć sobie w różnych ciążowych dolegliwościach, ale...nie oznacza to jednak, że nie musimy uważać gdy je stosujemy, gdyż działają one jak zwykłe leki, z tym, że różnią się od nich pochodzeniem. 
U mnie najczęściej stosowanym zielem jest mięta pieprzowa. Bardzo dobrze działa, gdy łapią mnie mdłości oraz wzdęcia. Stosuję ją poprzez zrobienie zwykłej herbaty. 

Kolejnym zielem zasługującym na uwagę jest rumianek - stosuję go zamiennie z mięta w przypadku mdłości, wzdęć, ale dodatkowo działa też uspokajająco i nasennie. Stąd lubię go pić w stanach napięć nerwowych. 

Chciałabym jeszcze wspomnieć o korze dębu, którą stosowałam do nasiadówek, gdy łapało mnie zapalenie pęcherza. Mając częste nawroty, musiałam odstawić furaginę. Pomocna okazała się właśnie Quercus cortex, czyli kora dębu, którą to gotowałam przez parę minut, a następnie ślęczałam nad wywarem, modląc się o zniknięcie bólu pęcherza.

A Wy jak sobie radzicie z ciążowymi dolegliwościami?


Komentarze

 1. Mięta jest moim ulubionym ziołem, zawsze gdy jest mi niedobrze robię sobie z nią herbatki

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny i przydatny wpis! Ja co prawda w ciąży nie jestem, ale często sięgam po napary z ziół do picia ;) Ostatnio jem też ogromne ilości natki pietruszki, co przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie oraz korzystnie wpływa na cerę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja korzystam z bratkow na pryszcze

  OdpowiedzUsuń
 4. Super blog 👌🏻 A co z Tym iPhonem na OLX ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak mieć świeże warzywa zawsze pod ręką? (Nie potrzebujesz do tego ogrodu!)

5 powodów, dla których wybieram poród w prywatnej klinice

To będzie wybór na całe życie